• Home
  • Aktualności
  • Kancelaria Wiński na spotkaniu International Trademark Association (INTA) 2017 w Barcelonie

Kancelaria Wiński

Informacja o działaniu Kancelarii Prawnej Wiński w kontekście COVID-19

Szanowni Państwo,

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych prawników, personelu, klientów i współpracowników jest naszym najwyższym priorytetem w tym okresie niepewności, związanym z koronawirusem (COVID-19). Uważnie monitorujemy sytuację i postępujemy zgodnie z praktykami zalecanymi przez władze, aby zminimalizować ryzyko narażenia, zapewniając jednocześnie nieprzerwaną obsługę naszych klientów.

Zespół kancelarii pracuje normalnym trybem, od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00. Ze względów sanitarnych i epidemiologicznych - w związku z przyrostem stwierdzonych w Polsce zachorowań na COVID-19 - zachęcamy Państwa do kontaktu z nami drogą telefoniczną i mailową. Możliwość spotkań w kancelarii ograniczamy do końca marca 2020 roku (z ewentualnością przedłużenia na dalszy okres, w zależności od rozwoju sytuacji wywołanej koronawirusem). W razie potrzeby chętnie zorganizujemy telekonferencję za pośrednictwem telefonu lub transmisji VoIP.

W razie potrzeby niektórzy z naszych pracowników mogą zostać oddelegowani do pracy zdalnej (home office), co nie będzie miało wpływu na terminowość i jakość usług świadczonych dla Państwa przez naszą kancelarię. Wdrożyliśmy systemy bezpieczeństwa IT oraz procedury zapewniające poufność danych przekazywanych na odległość oraz ochronę danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem WE 679/2016 RODO.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tzw. specustawy oraz praw i obowiązków pracodawców w czasie stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcamy Państwa do lektury naszego artykułu: Pracodawcy w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19.

**

Środki prewencyjne wdrożone przez kancelarię w kontekście COVID-19:

Higiena: Wdrożyliśmy najlepsze praktyki w zakresie mycia rąk: rozdaliśmy naszym pracownikom zasoby higieniczne i zamieściliśmy ulotki w naszej firmie z instrukcjami dotyczącymi właściwych technik mycia rąk. Gorąco zachęcamy wszystkich do przestrzegania rygorystycznych zasad higieny osobistej.

Ciągłość biznesowa: Mamy plany awaryjne na wypadek, gdyby prawnicy i pracownicy kancelarii nie mieli fizycznego dostępu do naszego biura, czy to z powodu COVID-19, czy innej sytuacji awaryjnej, aby zapewnić sobie nieprzerwany dostęp do wszystkich naszych kluczowych systemów i nadal skutecznie i wydajnie obsługiwać naszych klientów.

Dołożymy wszelkich starań, aby dowieść, że w każdej, nawet najtrudniejszej rynkowo sytuacji, pozostajemy do Państwa dyspozycji, zachowując najwyższą jakość świadczonych usług.

Z poważaniem

Radca Prawny Marek Wiński

wraz z zespołem Kancelarii Wiński

Pracodawcy w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19

Dotychczasowe regulacje prawne dotyczące zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych, w obliczu szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa, okazują się niewystarczające. Pracodawcy stoją przed trudnym wyborem pomiędzy ścisłym przestrzeganiem przepisów prawnych dotyczących ochrony prywatności i praw pracowniczych a podejmowaniem działań prewencyjnych w trosce o zdrowie i życie własne i pracowników.

 

 

 

Z pomocą miała nadejść nowa ustawa z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Niestety, jak się okazuje, nie rozwiązuje ona większości problemów. Postaramy się odpowiedzieć na najistotniejsze pytania.

Czytaj dalej

2019. Kancelaria Wiński: Jak powiedzieliśmy, tak zrobiliśmy. A także kilka słów o rewolucji w polskim ustawodawstwie.

W naturalny sposób koniec roku zawsze jest czasem wspomnień i podsumowań tego, co planowaliśmy i co osiągnęliśmy.

Z perspektywy Kancelarii Wiński rok 2019 był intensywny, efektywny, a nawet efektowny.

W ciągu tych dwunastu miesięcy informowaliśmy Państwa na bieżąco o naszych przedsięwzięciach. Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz i szczerze rozliczyć się z własnych dokonań.

Czytaj dalej

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa