• Home
 • Aktualności
 • Mecenas Marek Wiński wyróżniony w rankingu IAM Patent 1000 (2016)

Kancelaria Wiński

Ostatnia szansa na bon własności intelektualnej dla MŚP

Szanowni Państwo,

W ramach programu Ideas Powered for Business 1 września otwiera się ostatnie w 2021 roku okienko dotacyjne, umożliwiające małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) ubieganie się o refinansowanie 50 procent opłaty za zgłoszenie znaków towarowych i wzorów przemysłowych na poziomie krajowym lub unijnym. Jeden przedsiębiorca może uzyskać zwrot maksymalnie do kwoty 1500 euro.

Przykładowo, MŚP zgłaszające do rejestracji w Unii Europejskiej jeden znak towarowy w jednej klasie towarowej lub usługowej musi uregulować na konto urzędu unijnego EUIPO opłatę w wysokości 850 euro. Dzięki programowi dotacyjnemu może uzyskać zwrot połowy tej kwoty.

Wnioski o przyznanie dotacji można składać w dniach od 1 do 30 września 2021 roku.

Szczegółowe informacje o programie znajdą Państwo tutaj. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Kancelaria Wiński w rankingu IP STARS

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością i satysfakcją dzielimy się z Państwem informacją o wyróżnieniu Kancelarii Wiński w prestiżowym międzynarodowym rankingu IP STARS, skupiającym najznakomitsze kancelarie prawne specjalizujące się w ochronie praw własności intelektualnej. Pozycja Kancelarii Wiński w tym zestawieniu to wyraz uznania dla naszego doświadczenia w sprawach, których celem jest rejestracja i ochrona znaków towarowych.

Wsparcie prawne Kancelarii Wiński pomogło dziesiątkom naszych Klientów w osiągnięciu jednego z kamieni milowych budowania i ochrony portfolio własności intelektualnej w ich przedsięwzięciach, zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym oraz międzynarodowym. Do grona naszych Klientów należą firmy z branży odzieżowej, spożywczej, medycznej, motoryzacyjnej, IT, produkcyjnej, tytoniowej, medialnej, lifestyle, kosmetycznej, finansowej, sportowej, meblarskiej, gamingowej, browarniczej, szkutniczej, jubilerskiej, handlowej, wydawniczej, muzycznej, gastronomicznej, a także osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej oraz jednostki budżetowe.

Jeżeli zatem mają Państwo znak towarowy (markę), pod którą prowadzicie lub zamierzacie prowadzić działalność i którą chcecie chronić, koniecznie zwróćcie uwagę na korzyści płynące z rejestracji znaku towarowego, na przykład w kontekście obrony przed tzw. nieuczciwą konkurencją.

Nasze zadanie polega m.in. na tym, aby ocenić możliwości ubiegania się o rejestrację znaku towarowego, a w przypadku stwierdzenia, że nie ma przeszkód (bezwzględnych lub względnych) do zgłoszenia znaku do ochrony – na zaopiekowaniu się całą procedurą zgłoszeniową.

Oferujemy również monitoring znaków towarowych i pomoc prawną w innych aspektach dotyczących znaków towarowych, takich jak sprzeciw od rejestracji znaku towarowego, wniosek o unieważnienie znaku towarowego, wniosek o stwierdzenie wygaśnięcia znaku towarowego oraz wycena znaków towarowych.

Więcej informacji o rejestracji znaku towarowego znajdą Państwo tu, a o ochronie marki – tutaj.

Po bliższe informacje o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zapraszamy do dedykowanego działu tutaj.

Kancelaria Wiński poszukuje do bieżącej współpracy radcę prawnego / adwokata

 

IMG 9482 small

 

Kancelaria Wiński  we Wrocławiu

Prawo własności intelektualnej | Prawo gospodarcze i handlowe

poszukuje do bieżącej współpracy

RADCĘ PRAWNEGO / ADWOKATA

 

OCZEKIWANIA:

 • uprawnienia zawodowe adwokata lub radcy prawnego
 • kilkuletnie doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej lub dziale prawnym
 • praktyczna znajomość prawa cywilnego, prawa handlowego i gospodarczego
 • dobrze widziane dodatkowe wykształcenie lub/i doświadczenie w prawie własności intelektualnej
 • dobra znajomość języka angielskiego potwierdzona egzaminem (np. British Council, TOEFL, Business English Certificates, Legal English)

ZAKRES WSPÓŁPRACY:

 • sporządzanie opinii, pism procesowych, środków odwoławczych oraz innych pism w toku postępowań sądowych i egzekucyjnych
 • sporządzanie umów w obrocie gospodarczym
 • zastępstwo w postępowaniach sądowych, egzekucyjnych oraz przed organami administracyjnymi
 • wsparcie w stałej obsłudze klientów kancelarii (prawo cywilne, handlowe, własność intelektualna)

OFERUJEMY:

 • atrakcyjne warunki finansowe
 • elastyczne zasady współpracy
 • dogodną lokalizację biura w centrum Wrocławia
 • miłą i koleżeńską atmosferę pracy

Oferty

(CV z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w postępowaniu rekrutacyjnym)

proszę nadsyłać do dnia 8 kwietnia 2021 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kancelaria zastrzega sobie możliwość zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną tylko wybranych osób.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa