• Home
  • Aktualności
  • Pracodawcy w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19

Kancelaria Wiński

Boże Narodzenie 2022

Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżających się Świąt

składamy Państwu życzenia

przeżywania Bożego Narodzenia

w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Zespół Kancelarii Wiński

Fot.: Diana Parkhouse, Pixabay / Laura Beth Snipes, Unsplash / Annie Spratt, Unsplash

 

Mecenas Marek Wiński prelegentem na IP Summer Camp w Krakowie

W dniach 24-26 sierpnia 2022 roku w Krakowie w ramach Letniej Szkoły Prawa IP Centrum odbył się IP Summer Camp, którego tematyka poświęcona była modzie w kontekście prawa własności intelektualnej: Prawne aspekty rynku mody (fashion & design industry) - między prawem autorskim a własnością przemysłową.

 

Fot.: Anh Tuan To, Unsplash

 

Mecenas Marek Wiński w wykładzie pt. Ochrona marki modowej na marketplace (allegro, ebay, amazon) przybliżył słuchaczom tematykę związaną z internetowymi platformami handlowymi, których koncepcję jednym słowem można określić mianem e-targowiska. Przekładając powyższe na język prawniczy, online marketplace to usługa cyfrowa, która umożliwia konsumentom lub przedsiębiorcom zawieranie online umów dotyczących sprzedaży lub usług z przedsiębiorcami na stronie internetowej (tak: Dyrektywa UE 2016/1148 z dnia 6 lipca 2016 roku o bezpieczeństwie sieci i systemów informatycznych).

Marketplace stanowi aż 62 procent globalnego rynku e-commerce. Największe internetowe platformy handlowe na rynku polskim to allegro, OLX, empik.com, Aliexpress, Zalando, Amazon i e-bay.

Mecenas Marek Wiński omówił charakter prawny marketplace, odpowiedzialność marketplace jako dostawcy hostingu, programy ochrony własności intelektualnej na marketplace, ochronę marki modowej na marketplace (case study) oraz korzyści płynące z programu Amazon Brand Registry i wymagania, jakie trzeba spełnić, aby zostać jego uczestnikiem.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tematyką marketplace, której dotyczyła prelekcja Mecenasa Marka Wińskiego, ochroną Państwa praw autorskich, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, walką z nieuczciwą konkurencją, w branży modowej i nie tylko – zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

 

Organizatorowi IP Centrum IP Summer Camp 2022

serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym arcyciekawym i inspirującym wydarzeniu.

Kancelaria Wiński wyróżniona w rankingu World Trademark Review 2022

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem wiadomością o wyróżnieniu Kancelarii Wiński w ekskluzywnym międzynarodowym rankingu World Trademark Review 1000 na rok 2022 w kategorii Egzekwowanie praw i spory sądowe. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się uzyskać uznanie wśród najlepszych kancelarii specjalizujących się w prawie własności intelektualnej w dziedzinie znaków towarowych.

W tegorocznej edycji autorzy rankingu docenili nas za "wysokiej jakości, pozbawione prawniczego żargonu doradztwo w zakresie znaków towarowych oraz efektywne kosztowo i świadome podejście do biznesu". Indywidualne wyróżnienie przypadło w udziale Mecenasowi Markowi Wińskiemu, który "lubi prowadzić skomplikowane spory sądowe dotyczące patentów i znaków towarowych".

To wyróżnienie jest rezultatem nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także zaufania, jakim darzą nas nasi klienci, za które serdecznie dziękujemy.

 

Fot.: Adrian, Pixabay

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa