• Home
  • Aktualności
  • Kancelaria Wiński wyróżniona w rankingu World Trademark Review 2022

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie praw konsumentów – komentarz Marka Wińskiego dla programu „Eurofakty”

W programie informacyjnym TVP „Eurofakty” pojawił się komentarz Marka Wińskiego, który w imieniu Izby Gospodarki Elektronicznej wypowiadał się na temat wprowadzenia w Polsce Dyrektywy Unii Europejskiej 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów.

 

Nowa dyrektywa UE, skupiająca się na sprzedaży na odległość, zwiększa ochronę europejskich konsumentów poprzez m.in. zobowiązanie przedsiębiorcy do udzielenia jasnych i szczegółowych informacji na temat oferowanych produktów oraz wydłużenie terminu odstąpienia od umowy do 14 dni od otrzymania towaru. Mimo, że nowe zasady wprowadzane przez dyrektywę mają na celu zwiększenie praw konsumentów, z punktu widzenia przedsiębiorców jest to szerszy zakres obowiązków oraz większa odpowiedzialność. Polscy sprzedawcy internetowi obawiają się, że niekorzystne dla nich zmiany mogą doprowadzić nawet do upadku ich przedsiębiorstw.

 

Marek Wiński jednak uspokaja: „Dyrektywa nie będzie przyczyną upadłości żadnego sklepu. To bardziej rynek i warunki, jakie stawia, będą powodowały, że niektórzy przedsiębiorcy w tym pościgu nie dadzą rady”.

 

Odcinek programu „Eurofakty”, w którym wystąpił Marek Wiński, można obejrzeć na stronie tvp.pl.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa