Mecenas Marek Wiński o rewolucji w ochronie danych osobowych

Kancelaria Wiński, jako partner merytoryczny Izby Gospodarki Elektronicznej, brała udział w przygotowaniu podręcznika o zmianach w ochronie danych osobowych wynikających dla wszystkich przedsiębiorców w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

 

W podręczniku pt. "Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy" opublikowany został artykuł Mecenasa Marka Wińskiego pt. "Co dotyczy Unii zostaje w Unii, czyli jednolity zakres stosowania Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych w Unii Europejskiej."

 

We wstępie Mecenas Marek Wiński zauważył, że Nowe rozporządzenie unijne w sprawie ochrony danych osobowych budzi żywe emocje przede wszystkim ze względu na perspektywę wysokich kar i sankcji za jego naruszenie. W pierwszej kolejności jednak należy skupić się na fundamentach nowej regulacji, czyli ujednoliceniu systemu prawnego oraz zakresie jego zastosowania na terytorium UE. Jest to kwestia wymagająca szczególnej uwagi przedsiębiorców prowadzących działalność w więcej niż jednym państwie UE, jak również tych, którzy działając lokalnie, korzystają z usług przedsiębiorców pochodzących spoza terytorium Unii Europejskiej.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną treścią artykułu. Poradnik "Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy" został udostępniony przez Izbę Gospodarki Elektronicznej na stronie internetowej e-Izby.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa