• Home
  • Aktualności
  • Mecenas Ewelina Czechowicz uczestnikiem programu EUIPO Trade Mark and Design Education Programme

Kancelaria Wiński

Uwaga na podrobione decyzje Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Państwo,

Ostatnio otrzymujemy coraz liczniejsze sygnały od naszych Klientów o pismach pochodzących rzekomo od Urzędu Patentowego RP, stwierdzających udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy pod warunkiem uiszczenia opłaty rejestracyjnej na wskazane w treści tych pism konto bankowe. Uwiarygodnieniu tych tak zwanych "decyzji”, imitujących prawdziwe decyzje Urzędu Patentowego, ma służyć użycie godła państwowego, nazwy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i adresu urzędu przy al. Niepodległości 188/192 w Warszawie, a także autentycznych danych znaku towarowego, o którego rejestrację ubiega się adresat takiej korespondencji.

W rzeczywistości są to pisma sfabrykowane przez podmioty trzecie podszywające się pod Urząd Patentowy RP, których działanie jest próbą wyłudzenia pieniędzy.

Urząd Patentowy wydał komunikat ostrzegawczy w tej sprawie. Z jego pełną treścią mogą Państwo zapoznać się na stronie internetowej urzędu. Tam też znajdą Państwo przykład takiej sfałszowanej decyzji.

W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do korespondencji urzędowej dotyczącej postępowań o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa