Uwaga na podrobione decyzje Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Państwo,

Ostatnio otrzymujemy coraz liczniejsze sygnały od naszych Klientów o pismach pochodzących rzekomo od Urzędu Patentowego RP, stwierdzających udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy pod warunkiem uiszczenia opłaty rejestracyjnej na wskazane w treści tych pism konto bankowe. Uwiarygodnieniu tych tak zwanych "decyzji”, imitujących prawdziwe decyzje Urzędu Patentowego, ma służyć użycie godła państwowego, nazwy Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i adresu urzędu przy al. Niepodległości 188/192 w Warszawie, a także autentycznych danych znaku towarowego, o którego rejestrację ubiega się adresat takiej korespondencji.

 

W rzeczywistości są to pisma sfabrykowane przez podmioty trzecie podszywające się pod Urząd Patentowy RP, których działanie jest próbą wyłudzenia pieniędzy.

 

Urząd Patentowy wydał komunikat ostrzegawczy w tej sprawie. Z jego pełną treścią mogą Państwo zapoznać się na stronie internetowej urzędu. Tam też znajdą Państwo przykład takiej sfałszowanej decyzji.

 

W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do korespondencji urzędowej dotyczącej postępowań o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa