Kancelaria Wiński

2019. Kancelaria Wiński: Jak powiedzieliśmy, tak zrobiliśmy. A także kilka słów o rewolucji w polskim ustawodawstwie.

W naturalny sposób koniec roku zawsze jest czasem wspomnień i podsumowań tego, co planowaliśmy i co osiągnęliśmy.

Z perspektywy Kancelarii Wiński rok 2019 był intensywny, efektywny, a nawet efektowny.

W ciągu tych dwunastu miesięcy informowaliśmy Państwa na bieżąco o naszych przedsięwzięciach. Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz i szczerze rozliczyć się z własnych dokonań.

 

Alexas Fotos FFCU new years eve 4675587 640 mod

 

Dla Mecenasa Marka Wińskiego dwa najważniejsze tegoroczne wydarzenia to udział w 141. spotkaniu International Trademark Association (INTA), które odbyło się w maju w Bostonie (o szczegółach pisaliśmy tutaj)

 

IMG 6179

 

oraz kolejne już wyróżnienie w IAM Patent 1000: The World’s Leading Patent Professionals, globalnym i jednym z najbardziej prestiżowych rankingów, honorujących najlepszych spośród najlepszych specjalistów w dziedzinie szeroko pojętego prawa patentowego. Jak podkreślono w uzasadnieniu wyróżnienia:

Postępowanie sądowe w zakresie patentów farmaceutycznych to chleb powszedni dla zespołu Kancelarii Wiński,

a Mecenasa Marka Wińskiego uznano za specjalistę

godnego zaufania producentów leków generycznych. (…), (który) dba również o to, aby jego klienci byli na bieżąco z postępami w ich sprawach, skutecznie dostarczając wszystkich informacji potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji biznesowych. Ma (on) również doskonałą znajomość międzynarodowego orzecznictwa, które wykorzystuje na korzyść w sprawach przed sądami polskimi.

Z pełną wersją rankingu mogą Państwo zapoznać się na stronie internetowej IAM Patent 1000.

Pani Mecenas Ewelina Czechowicz z sukcesem ukończyła dziewięciomiesięczny kurs EUIPO Trade Mark and Design Education Programme zorganizowany przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante. Więcej o kursie ETMD pisaliśmy tutaj

Po niełatwym egzaminie zdanym przed wymagającą międzynarodową komisją Pani Mecenas odebrała certyfikat z rąk Pani Patricii Garcíi-Escudero Marquez, Dyrektora Akademii EUIPO.

 

image003

 

IMG 20190704 WA0001 2 1

 

W 2019 roku do zespołu Kancelarii Wiński dołączyła Pani Martyna Truskawiecka, aplikantka radcowska, odbywająca aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Pani Martyna zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i prawa własności intelektualnej. Dodatkowo, zdobywając maksymalną liczbę 30 punktów, znalazła się w ścisłej czołówce aplikantów OIRP Wrocław, którzy z najlepszym wynikiem zdali tegoroczny egzamin z prawa pracy. Gratulujemy!

Mijający rok przyniósł też doniosłe zmiany w polskim systemie prawa.

Być może nie wszyscy z Państwa wiedzą, że w 2019 roku dokonała się prawdziwa rewolucja polegająca na reformie postępowania cywilnego. Nowelizacja ustawy Kodeks prawa cywilnego weszła w życie z dniem 7 listopada 2019 roku, a ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych – 21 sierpnia 2019 roku. Zmiany dotyczą wszystkich rodzajów postępowań, od zwykłego po nakazowe, upominawcze, gospodarcze. Jedną z największych zmian w procedurze cywilnej jest przywrócenie odrębnych postępowań w sprawach gospodarczych, które zostały zniesione w 2012 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Reforma obejmuje również m.in. wprowadzenie postępowania przygotowawczego, planu rozprawy, możliwość pouczenia przez Sąd o prawdopodobnym wyniku sprawy oraz wiele innych zmian.

Drugą bardzo ważną zmianą jest nowelizacja ustawy Prawo własności przemysłowej, uchwalona 16 października br., która nadaje radcom prawnym długo wyczekiwane uprawnienia – możliwość występowania przed Urzędem Patentowym w sprawach związanych ze zgłaszaniem wzorów przemysłowych do ochrony i jej utrzymywaniem. Nowelizacja ta wejdzie w życie z dniem 27 lutego 2020 roku. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy Państwa do lektury artykułu Zastępstwo radców prawnych w sprawach dotyczących wzorów przemysłowych na naszym blogu.

Od czasu, gdy podobna nowelizacja przyznała radcom prawnym uprawnienia do występowania przed Urzędem Patentowym w sprawach dotyczących znaków towarowych, zarejestrowaliśmy na rzecz naszych klientów ponad sto oznaczeń w Polsce, w Unii Europejskiej i na całym świecie. Wierzymy, że nowe możliwości wynikające z najnowszej zmiany ustawy pozwolą nam z podobnym rozmachem wkroczyć na scenę ochrony wzorów przemysłowych.

***

Szanowni Państwo,

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować Państwu, wszystkim naszym klientom i partnerom, za zaufanie i współpracę w mijającym 2019 roku. Mamy nadzieję, że są Państwo zadowoleni z jakości naszej pracy i zapraszamy do korzystania z usług Kancelarii Wiński w nadchodzącym nowym roku.

Życzymy Państwu fantastycznego Sylwestra!

 

Gerd Altmann FFCU champagne 3895360 640

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa