Blog

Sprawa Roku 2019. Trzy paski Adidasa bez dalszej ochrony?

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Kilkuletni spór dotyczący unieważnienia graficznego znaku towarowego należącego do firmy Adidas, przedstawiającego trzy paski, został zakończony. Sąd Unii Europejskiej wyrokiem z dnia 19 czerwca 2019 roku utrzymał w mocy decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) o unieważnieniu znaku (sprawa T 307/17).

W niniejszym artykule wyjaśnimy przyczyny tej decyzji oraz odpowiemy na pytanie, jak wpływa to na ochronę marki Adidas. Podpowiemy również, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, aby rozsądnie zgłosić znak towarowy do rejestracji.

Czytaj dalej...

Prawdziwy BLACK FRIDAY dla sklepów internetowych

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Okres przedświąteczny kojarzy się z największymi obniżkami i wyprzedażami zakupowymi. W szczególności dużą popularnością cieszy się ostatni piątek listopada, czyli tak zwany BLACK FRIDAY. Większość sprzedawców odnotowała w ten dzień zwiększone obroty, jednak dla niektórych sklepów internetowych był to prawdziwie „czarny piątek”, przez który ponieśli milionowe straty. Powodem był błąd w cenie produktu, z którego na masową skalę zdążyli skorzystać czujni nabywcy.

Czytaj dalej...

Zastępstwo radców prawnych w sprawach dotyczących wzorów przemysłowych

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Nowelizacja ustawy prawo własności przemysłowej, uchwalona 16 października br., nadaje radcom prawnym długo wyczekiwane uprawnienia, a mianowicie możliwość występowania przed Urzędem Patentowym w sprawach związanych ze zgłaszaniem wzorów przemysłowych do ochrony i jej utrzymywaniem. 
 
Dziś przedstawimy najważniejsze zmiany, które wejdą w życie już niebawem, bo w ciągu trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.
 
Czytaj dalej...

Dlaczego warto zastrzec swoją markę?

Martyna Truskawiecka Napisane przez

stux FFCU logistics 485225 640
 
Zbudowanie rozpoznawalności i wiarygodności marki wymaga wiele czasu i niemałych nakładów finansowych. Samo założenie firmy czy spółki nie daje nam praw do marki, dlatego też niezwykle istotne jest zadbanie o jej bezpieczeństwo.
 
Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie korzyści płyną z rejestracji marki, a także jakie są ryzyka związane z posługiwaniem się niezarejestrowanym znakiem towarowym.
 
 
Czytaj dalej...

Co lepiej zastrzec w Urzędzie Patentowym – nazwę czy logo?

 

Co najmniej osiemdziesiąt procent klientów, którzy zgłaszają się do nas w sprawie ochrony znaku towarowego, deklaruje, że chce zarejestrować logotyp swojej marki. Po otrzymaniu grafiki wielokrotnie odradzamy jednak takie rozwiązanie i sugerujemy zgłoszenie nazwy jako znaku słownego. Jaka rejestracja jest lepsza?

Czytaj dalej...

Rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP vs. rejestracja znaku towarowego w EUIPO

Martyna Truskawiecka Napisane przez

geralt arrows 1668909 640

Zgłaszając znak towarowy musimy zdecydować, gdzie chcemy go zarejestrować. Polscy przedsiębiorcy wybierają najczęściej pomiędzy zgłoszeniem krajowym w Urzędzie Patentowym RP a zgłoszeniem unijnym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) z siedzibą w Alicante. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podejmując decyzję o miejscu rejestracji?

Czytaj dalej...

Odrębne postępowanie gospodarcze w nowelizacji procedury cywilnej

Martyna Truskawiecka Napisane przez

geralt clause 67400 640

6 sierpnia 2019 roku opublikowano ustawę z dnia 4 lipca 2019 roku o zmianie Kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (dalej: Nowelizacja). Zakres Nowelizacji jest niezwykle obszerny, o czym świadczy chociażby długość uzasadnienia (213 stron). Zmiany dotyczą wszystkich rodzajów postępowań, od zwykłego po nakazowe, upominawcze, gospodarcze. W naszym artykule skupimy się na tym ostatnim.

Czytaj dalej...

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa