Blog

Koronawirus i COVID-19 a niewykonywanie umów

Ograniczenia w działalności gospodarczej oraz swobodzie przepływu ludzi i towarów wprowadzone w związku epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, utrudniają lub uniemożliwiają realizację zobowiązań umownych przez przedsiębiorców. Dotyczy to przede wszystkim branży usługowej i handlowej (transport, sklepy wielko- lub małopowierzchniowe z wyjątkiem branży spożywczej, gastronomia, targi i eventy, rozrywka, salony urody, turystyka i wiele innych). Niedługo jednak problemy te mogą dotknąć pozostałe sektory, gdyż gospodarka stanowi system naczyń połączonych.

Czytaj dalej...

Kubuś Puchatek a prawa własności intelektualnej

Martyna Truskawiecka Napisane przez

18 stycznia obchodziliśmy sto trzydziestą ósmą rocznicę narodzin twórcy najsłynniejszego misia na świecie - Kubusia Puchatka (ang. Winnie-the-Pooh). Święto to zainspirowało nas do dzisiejszego wpisu.

Historia powstania powieści Alana Alexandra Milne jest wszystkim dobrze znana, zatem my skupimy się na prawach własności intelektualnej do „Misia o Bardzo Małym Rozumku”.

Czytaj dalej...

Oznaczenie pejoratywne a zdolność odróżniająca znaku towarowego

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Ostatnio w orzecznictwie europejskim pojawił się ciekawy wyrok, który stanowi zupełnie nowe spojrzenie na rejestrację oznaczeń ironicznych, przewrotnych, o pejoratywnym zabarwieniu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy aktualne stanowisko Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej odnośnie słownego unijnego znaku towarowego „Cinkciarz”.

Czytaj dalej...

Sprawa Roku 2019. Trzy paski Adidasa bez dalszej ochrony?

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Kilkuletni spór dotyczący unieważnienia graficznego znaku towarowego należącego do firmy Adidas, przedstawiającego trzy paski, został zakończony. Sąd Unii Europejskiej wyrokiem z dnia 19 czerwca 2019 roku utrzymał w mocy decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) o unieważnieniu znaku (sprawa T 307/17).

W niniejszym artykule wyjaśnimy przyczyny tej decyzji oraz odpowiemy na pytanie, jak wpływa to na ochronę marki Adidas. Podpowiemy również, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, aby rozsądnie zgłosić znak towarowy do rejestracji.

Czytaj dalej...

Prawdziwy BLACK FRIDAY dla sklepów internetowych

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Okres przedświąteczny kojarzy się z największymi obniżkami i wyprzedażami zakupowymi. W szczególności dużą popularnością cieszy się ostatni piątek listopada, czyli tak zwany BLACK FRIDAY. Większość sprzedawców odnotowała w ten dzień zwiększone obroty, jednak dla niektórych sklepów internetowych był to prawdziwie „czarny piątek”, przez który ponieśli milionowe straty. Powodem był błąd w cenie produktu, z którego na masową skalę zdążyli skorzystać czujni nabywcy.

Czytaj dalej...

Zastępstwo radców prawnych w sprawach dotyczących wzorów przemysłowych

Martyna Truskawiecka Napisane przez

Nowelizacja ustawy prawo własności przemysłowej, uchwalona 16 października br., nadaje radcom prawnym długo wyczekiwane uprawnienia, a mianowicie możliwość występowania przed Urzędem Patentowym w sprawach związanych ze zgłaszaniem wzorów przemysłowych do ochrony i jej utrzymywaniem. 
 
Dziś przedstawimy najważniejsze zmiany, które wejdą w życie już niebawem, bo w ciągu trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.
 
Czytaj dalej...

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa