Zarządzanie prawami autorskimi

Prowadzimy kompleksową obsługę z zakresu prawa autorskiego.

Przygotowujemy umowy o eksploatację utworów na potrzeby producentów, deweloperów, wydawców oraz instytucji kultury. Reprezentujemy także twórców i artystów w negocjowaniu umów z producentami i wydawcami. Oceniamy, czy doszło do naruszenia praw autorskich.

Reprezentujemy naszych klientów w sprawach zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi w zakresie: oceny zobowiązań wobec organizacji zbiorowego zarządzania, negocjacji umów z organizacjami zbiorowego zarządzania oraz w powstałych z tego tytułu sporach.

Reprezentujemy naszych klientów w innych sporach w sprawach naruszeń praw autorskich, praw pokrewnych, naruszenia wizerunku oraz baz danych. Przygotowujemy oraz negocjujemy dla naszych klientów umowy o eksploatację wizerunku.

marek winski

Kancelaria WińskiE. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
T. (+48) 22 122 88 42Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocławfilia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa

Doświadczenie


Reprezentacja artysty w sprawie o wykorzystanie w utworze muzycznym praw do dialogów z filmu „Do widzenia do jutra”, reż. J. Morgenstern, rok produkcji 1960.

Doradztwo prawne w sprawie tantiem autorskich za wykorzystanie utworów w quizie muzycznym na urządzenia mobilne przed organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi w USA, Kanadzie, UK oraz Francji.

Reprezentacja artystów wykonawców, twórców oraz agencji reklamowych przed organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (ZAIKS, STOART, ZFP i in.) – uzyskiwanie zgody pierwotnych twórców.

Reprezentacja Teatru Ateneum w Warszawie w sprawie o wykorzystanie multimedialne obrazów malarskich ze Związkiem Artystów Plastyków Polskich (ZAPP).

Fundusz inwestycyjny – doradztwo przy nabyciu praw autorskich oraz pokrewnych do utworów architektonicznych obejmujących projekt architektoniczny wieżowca wykonany przez znanego projektanta.

Festiwal teatralny BRAVE – doradztwo prawne oraz tworzenie wzorców umów z autorami i artystami wykonawcami z całego świata, w tym opracowanie systemu rozliczania opodatkowania w różnych jurysdykcjach.

Doradztwo prawne dla jednego z popularnych wokalistów polskich w sprawie o rozwiązanie umowy wydawniczej z międzynarodową wytwórnią płytową.

Firma ubezpieczeniowa – doradztwo w sporze o naruszenie praw autorskich do materiałów szkoleniowych.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa