• Home
  • Spory o domeny internetowe

Spory o domeny internetowe

Domeny internetowe najwyższego stopnia (.com, .eu, .pl) stają się istotnym elementem tożsamości i marketingu przedsiębiorstw, stąd ich wartość jest coraz większa. Internet stanowi nie tylko instrument nieograniczonego dostępu do potencjalnego klienta, ale również dodatkowe pole do nadużyć i naruszeń marki przedsiębiorcy. Kancelaria Wiński dysponuje doświadczeniem w negocjowaniu warunków zbycia nazw domen internetowych, dochodzeniu roszczeń o zaniechanie naruszeń i przeniesieniu praw do nazw domen internetowych na rzecz podmiotów uprawnionych.

Występowaliśmy w postępowaniach przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, jak również w sprawie domen .eu przed Sądem Arbitrażowym w Pradze (ADR) oraz domen .com przed WIPO w Genewie.

marek winski

Kancelaria WińskiE. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
T. (+48) 22 122 88 42Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocławfilia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa

Doświadczenie


Odzyskanie domeny .eu Europejskiej Giełdy Transportowej w procesie przed europejskim sądem arbitrażowym w Pradze.

Obrona rejestracji domeny .eu przed WIPO w Genewie przeciwko renomowanemu producentowi płytek ceramicznych.

Odzyskanie domen .pl oraz .com.pl przed polskim Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych znanego niemieckiego producenta ekskluzywnych opon zimowych do samochodów.

Reprezentowanie polskiego renomowanego producenta mebli w sporze o bezprawne zajęcie domeny globalnej .com i w negocjacjach o nabycie praw do domeny globalnej .com od koreańskiego handlarza domenami.

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4, lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa