Marek Wiński

Radca prawny od 2005 roku. Absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył trzyletnią aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, zakończoną egzaminem sędziowskim, aplikację radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie. 

Posiada piętnastoletnie doświadczenie w zakresie własności intelektualnej, zdobyte w wiodących kancelariach prawnych oraz własnej praktyce. Współpracował z kancelarią Domański, Zakrzewski, Palinka. Pełnił rolę członka Rady Nadzorczej Neonet SA - ogólnopolskiej spółki branży RTV-AGD. Przez trzy lata był parterem zarządzającym w Kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy.

Jest autorem wielu publikacji i wystąpień poświęconych prawu własności intelektualnej. Od lat publikuje artykuły w prasie fachowej, miesięcznikach biznesowych, m.in. Forbes oraz dziennikach Rzeczpospolita, Gazeta Prawna i in.

Od kilku lat jest corocznie rekomendowany w międzynarodowym rankingu IAM Patent 1000: The World’s Leading Patent Professionals jako prawnik z zakresu sporów patentowych. Jako specjalista w dziedzinie znaków towarowych jest polecany w rankingu WTR 1000: World Trademark Review.

  • Prawo autorskie
  • Spory o naruszenie znaku towarowego
  • Spory o domeny internetowe
  • Spory o naruszenie patentu
  • Komercjalizacja wynalazków
  • Prawo e-commerce
  • Ochrona danych osobowych
Stanowisko:
Partner
Tytuł zawodowy:
Radca prawny. Rzecznik ds. europejskich znaków towarowych
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon:
+48 71 79 400 90
Publikacje:
Forbes, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna
Języki obce:
angielski

Skontaktuj się z Kancelarią Prawa Gospodarczego Wiński

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T. (+48) 71 79 400 90
F. (+48) 71 79 400 91
T. (+48) 22 122 88 42

godziny

Pn - Pt: 900- 1700
Sb - Nd: nieczynne

Wpisz swoje imię
Nr telefonu
Wpisz swój adres email adres email niewaściwy
Wpisz swoją wiadomość

Administratorem Twoich danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński z siedzibą przy ul. Partyzantów 101/4, 51-679 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi zapytania ofertowego. Masz prawo do wglądu, poprawiania i żądania usunięcia danych. Więcej: Polityka prywatności

Biuro Wrocław

ul. Leszczyńskiego 4 lok. 80
50-078 Wrocław

filia warszawa

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa